AVEO 4-door - letné pneumatiky

Rozmery pneumatík:
Podľa testu ADAC sú najlepšie letné pneumatiky 175/65 R14 Continental ContiPremium Contact 2Celoročné pneumatiky sú uspôsobené pre celoročnú prevádzku, vrátane suchých ciest i dažďa, ale ani na jedno obdobie nie sú zamerané. Všeobecne sú vyrobené z tvrdších materiálov ako zimné, avšak z mäkších ako letné, čo je zlé hlavne pri nižších teplotách. Z toho vyplýva, že zámena letných a celoročných pneumatík nie je zas tak úplne zlá, avšak namiesto zimných naozaj neodporúčame.
Ďalej tiež nie je vhodné jazdiť na zimných pneumatík v lete, vzhľadom k už avizovaným horšom vlastnostiam zimných pneumatík za dažďa a pri vyšších teplotách. Letné pneumatiky sú so svojou tvrdšou zmesou v tomto nezastupiteľné a jazda na zimných pneumatikách v lete môže byť občas aj nebezpečná vzhľadom k dlhšej brzdnej dráhe. Tiež nie je dobrý nápad mať zimné pneumatiky na aute po celý rok - bývajú hlučnejšie a tiež sa v teplom počasí oveľa viac schádzajú - to preto, že sú z mäkších materiálov. Vieme, nie je moc príjemné meniť pneumatiky v pneuservise 2xročně, ale aj to sa dá vyriešiť kúpou extra sady kolies na letné pneumatiky. Ak vám teda niekto bude hovoriť, že letné gumy sú zbytočné, neverte mu - táto investícia vás môže zachrániť od mnohonásobne vyšších nákladov, než sú tie na letné obutie.

Letné kolesá

S letnými pneu je veľa starostí a nutnosť navštíviť pneuservis ohľadom prezutie na existujúce disky, s vyvážením a nazouváním. Ak si chcete ušetriť čas aj peniaze, je vhodné zakúpiť už prezujeme, vyvážené a nahustené kompletné letné kolesá s pneu pre auto AVEO 4-door . Ak by zrovna pre váš automobil komplet nemali, je možné zvlášť zakúpiť plechové alebo alu disky a letné pneumatiky.

Alu disky

Samozrejme, pneumatiky sú extrémne dôležité, ale vzhľad vášho vozidla nijako nevylepší. Ak chcete vášmu vozidlu dodať luxusnejší vzhľad, čo treba skúsiť vybrať na vás vozidlo AVEO 4-door alu disky? Hliníkové disky dodajú vášmu vozidlu nový svieži look a navyše ho odlíši od ostatných áut značky Škoda. Naviac sú všetky schválené a určené na prevádzku v SR!
TOPlist