Volvo V40 Kombi - zimné pneumatiky

Rozmery pneumatík:
Podľa testu ADAC sú najlepšie zimné pneumatiky 185/65 R15 Dunlop SP Winter Sport 3D MO

Celoročné pneumatiky sú uspôsobené pre celoročnú prevádzku, vrátane suchých ciest i dažďa, ale ani na jedno obdobie nie sú zamerané. Všeobecne sú vyrobené z tvrdších materiálov, čo je zlé hlavne pri nižších teplotách. Celoročné pneumatiky by sa dali prirovnať k teniskám a zimné pneumatiky k pohorkám. V teniskách tiež môžete chodiť v zime, ale určite to nie je tak príjemné ani bezpečné. Ďalej tiež nie je vhodné dať zimné pneumatiky iba na jednu nápravu auta. Ak dáte zimné pneumatiky len na hnaciu nápravu na aute s pohonom predných kolies, budú mať predné kolesá oveľa väčšiu priľnavosť ako zadné, čo bude mať za následok veľkú nestabilitu zadnej nápravy - auto často pôjde "bokom". Podobná situácia je ak dáte zimné pneumatiky iba na zadné kolesá na autách s hnanú zadnou nápravou - zadné kolesá síce budú mať priľnavosť, ale auto nebude na snehu ovládateľné. Tiež nie je dobrý nápad mať zimné pneumatiky na aute po celý rok - bývajú hlučnejšie a tiež sa v teplom počasí oveľa viac schádzajú - to preto, že sú z mäkších materiálov. Vieme, nie je moc príjemné meniť pneumatiky v pneuservise 2xročně, ale aj to sa dá vyriešiť kúpou extra sady kolies na zimné pneumatiky. Ak vám teda niekto bude hovoriť, že zimné gumy sú zbytočné, neverte mu - táto investícia vás môže zachrániť od mnohonásobne vyšších nákladov, než sú tie na zimné obutie.

Zimné kolesá

So zimnými pneu je veľa starostí a nutnosť navštíviť pneuservis ohľadom prezutie na existujúce disky, s vyvážením a nazouváním. Ak si chcete ušetriť čas aj peniaze, je vhodné zakúpiť už prezujeme, vyvážené a nahustené kompletné zimné kolesá s pneu pre auto Volvo V40 Kombi Ak by zrovna pre váš automobil komplet nemali, je možné zvlášť zakúpiť plechové alebo alu disky a zimné pneumatiky.

Plechové disky

Niektorí preferujú zimné gumy na plechových kolesách, niekedy sa ním tiež hovorí plechové disky či oceľové disky. Tie sa používajú často ako druhá sada kolies, na ktorých sú stále zimné pneumatiky, odpadá teda nutnosť prezúvať zimné a letné pneumatiky na jednu sadu kolies. Toto riešenie je výhodné, ak máte ročne menšie nájazd kilometrov - pneumatiky so přezouváním opotrebovávajú, teda po niekoľkých prezutie sú už nepoužiteľné. Všeobecne sa plechové disky oplatí, ak vám zimné pneumatiky vydržia dlhšie ako 2-3 zimy. Plechové disky možno zakúpiť tu.
TOPlist