Toyota URBAN CRUISER - letné pneumatiky

Základný rozmer pneumatík:

Ďalšie rozmery pneumatík:Podľa testu ADAC sú najlepšie letné pneumatiky 205/55 R16 Continental ContiPremiumContact 5


Podľa testu ADAC sú najlepšie letné pneumatiky 225/45 R17 Pirelli Cinturato P7


Celoročné pneumatiky sú uspôsobené pre celoročnú prevádzku, vrátane suchých ciest i dažďa, ale ani na jedno obdobie nie sú zamerané. Všeobecne sú vyrobené z tvrdších materiálov ako zimné, avšak z mäkších ako letné, čo je zlé hlavne pri nižších teplotách. Z toho vyplýva, že zámena letných a celoročných pneumatík nie je zas tak úplne zlá, avšak namiesto zimných naozaj neodporúčame.
Ďalej tiež nie je vhodné jazdiť na zimných pneumatík v lete, vzhľadom k už avizovaným horšom vlastnostiam zimných pneumatík za dažďa a pri vyšších teplotách. Letné pneumatiky sú so svojou tvrdšou zmesou v tomto nezastupiteľné a jazda na zimných pneumatikách v lete môže byť občas aj nebezpečná vzhľadom k dlhšej brzdnej dráhe. Tiež nie je dobrý nápad mať zimné pneumatiky na aute po celý rok - bývajú hlučnejšie a tiež sa v teplom počasí oveľa viac schádzajú - to preto, že sú z mäkších materiálov. Vieme, nie je moc príjemné meniť pneumatiky v pneuservise 2xročně, ale aj to sa dá vyriešiť kúpou extra sady kolies na letné pneumatiky. Ak vám teda niekto bude hovoriť, že letné gumy sú zbytočné, neverte mu - táto investícia vás môže zachrániť od mnohonásobne vyšších nákladov, než sú tie na letné obutie.

Letné kolesá

S letnými pneu je veľa starostí a nutnosť navštíviť pneuservis ohľadom prezutie na existujúce disky, s vyvážením a nazouváním. Ak si chcete ušetriť čas aj peniaze, je vhodné zakúpiť už prezujeme, vyvážené a nahustené kompletné letné kolesá s pneu pre auto Toyota URBAN CRUISER . Ak by zrovna pre váš automobil komplet nemali, je možné zvlášť zakúpiť plechové alebo alu disky a letné pneumatiky.

Alu disky

Samozrejme, pneumatiky sú extrémne dôležité, ale vzhľad vášho vozidla nijako nevylepší. Ak chcete vášmu vozidlu dodať luxusnejší vzhľad, čo treba skúsiť vybrať na vás vozidlo Toyota URBAN CRUISER alu disky? Hliníkové disky dodajú vášmu vozidlu nový svieži look a navyše ho odlíši od ostatných áut značky Škoda. Naviac sú všetky schválené a určené na prevádzku v SR!
TOPlist